RSS uudisvoog
Uudised
Apr
4
Rämpspostirünnak Maaülikooli postiserveritele
Postitatud Tarmo Palm on 04 April 2016 12:15 PM

Eelmisel nädalal, 28. märts-1. aprill jõudis Maaülikooli töötajate postkastidesse mitu andmepüügikirja, mis lähtusid Ungari Teaduste Akadeemia sotsiaalteaduste keskuse töötaja e-posti aadressilt. Kuna saatja aadress oli usaldusväärne ja sisu lakooniline, siis paraku jõudsid need meie rämpsufiltrist läbi. 

Paraku juhtus ka seekord nii, et mitu töötajat läksid andmepüügi õnge ning seetõttu pidime reedel, laupäeval ning  viimati esmaspäeval tegelema rämpspostivoo allika tuvastamise, seiskamise ja postiserverite puhastamisega. Seetõttu oli reedeti ajutiselt postiliiklus seisma pandud ning nädalavahetusel võis tekkida lühiajalisi katkestusi.

Rämpspostivoo tagajärjel on meie postiserveri maine rämpspostifiltrite jaoks langenud ning seetõttu võib juhtuda, et kirjade edastamine väljaspoole Maaülikooli võib mõne päeva jooksul tavapärasest kauem aega võtta.

Refereerin siia veel IT osakonna juhataja kirja:

Tuletan taas meelde, et oma kasutajanime ja parooli EI TOHI kellelegi mitte mingil viisil jagada. Mitte ükski endast lugupidav isik/üksus ei küsi paroole meili teel! Palun jälgige ka kirja adressaati, kuna meie kontohaldus saadab kirju välja vaid aadressilt helpdesk@emu.ee, milles suunatakse parooli vahetama lehele http://konto.emu.ee. Veel üks tähtis asjaolu, mida tasub samuti meeles pidada on see, et üle veebi saab EMÜ konto paroole vahetada vaid ID kaarti kasutades!!! Muid võimalusi me loonud pole.


Kommentaarid (0)
Lisage uus kommentaar
 
 
Nimi:
E-mail:
Kommentaarid:
CAPTCHA Verifitseerimine 
 
Palun sisesta pildil olev tekst selle all asuvasse tekstikasti. See on vajalik meie infosüsteemi turvalisuse tagamiseks.

Maaülikooli IT-tugi © Kayako it.emu.ee/index.php? | Maaülikooli veebi esilehele